Tower Run

Înscriere Online - INDIVIDUAL

Ne pare rău dar înscrierile online la “Auchan Tower Run”  s-a închis.
Se mai poate înscrie la fața locului de la ora 09.00 până la 10.30.

Auchan_TOWER

Categorii

4 categorii:

 

18-35 ani – masculin / feminin

35+ ani – masculin / feminin

 

Incadrarea in categoria de varsta se va face in functie de varsta implinita pana la data concursului.

finantatori

Data eventului:

26 mai 2018

Locație:

Satu Mare (centrul nou – Palatul Administrativ)

Program:

  • 9:00-10:30 – ridicarea pachetelor de concurs
  • 9:00-10:30 – înscriere la fața locului concurs individual
  • 11:00 – START
  • 13:00 – premiere

Categorii:

Cursă de alergare pe scările Palatului Administrativ de la parter până la etajul 15, cronometrat:

  • 4 categorii: 18-35 / 35+  în masculin / feminin
  • Masculin:
    – 18-35 ani
    – 35+ ani
  • Feminin:
    – 18-35 ani
    – 35+ ani

Premii:

Pentru fiecare categorie (Masculin + Feminin):

  • Premiul 1: 1x Rucsac bicicleta cu indicatori +  1x Cups Trotineta adulti cu suspensie
  • Premiul 2: 1x Cups Rucsac CS4000 + 1x Samsung Charm bratara inteligenta
  • Premiul 3: 1x Cups Rucsac CS2200

Finantatori:

finantatori

Regulamentul

competiției sportive ”Auchan Tower Run Satu Mare 2018”

 

  1. Prezentul material reprezintă regulamentul oficial al competiției sportive ”Auchan Tower Run Satu Mare 2018”, în cele ce urmează „Tower Run”.
  2. Tower Run este organizat în data de 26.05.2018 de către Primăria Municipiului Satu Mare, Societatea Carpatină Ardelenă, Asociația CS ProRacers Satu Mare și Asociația Multisalva, în continuare Organizatori, cu sprijinul Sponsorului Principal al Zilelor Municipiului Satu Mare, AUCHAN.
  3. Tower Run este o competiție sportivă de alergare pe trepte destinat sportivilor amatori și/sau profesioniști care au împlinit 18 ani.
  4. Tower Run se desfășoară în casa scării Palatului Administrativ al Consiliului Județean Satu Mare în municipiul Satu Mare, P-ța. 25 Octombrie.

 

Înscrierea la concurs

  1. Înscrierea la concurs se face on-line pe platforma http://www.proracers.ro/tower-run/ până la data de 25 mai, vineri ora 16, sau personal la fața locului în 26.05.2018 între orele 9:00 – 10:30. După datele și orele specificate nu avem posibilitatea de a înscrie concurenți.
  2. Numărul participanților la competiție este limitată la 60. După înscrierea celor 60 de concurenți înscrierea se oprește.
  3. Pot participa la concurs numai persoanele care îndeplinesc cumulativ următoarele:

– au împlinit până la ziua concursului vârsta de 18 ani și pot dovedi acest fapt cu un act de identitate valid

– sunt apți fizic și medical pentru efortul alergării pe trepte

– cunosc și sunt de acord cu prevederile prezentului regulament și respectă indicațiile organizatorilor

– sunt de acord ca imaginile fotografice și filmate în timpul concursului pe care apar și ei să fie făcute publice și/sau să fie folosite de Organizatori în scopuri de promovare a evenimentului, a Organizatorilor și a sponsorilor.

 

Concursul

  1. Concursul începe la ora 11:00
  2. Startul se dă din platoul de pe P-ța. 25 Octombrie, față în față cu intrarea în Palatul Administrativ. Concurenții vor porni din 2 în 2 minute în ordinea înscrierii lor.
  3. Sosirea va fi la etajul 15 al Palatului Administrativ.
  4. Concursul constă în alergarea pe treptele din casa scării al Palatului Administrativ. Se consideră că au finalizat cu success concursul numai acei concurenţi, care au parcurs traseul dintre start și sosire.
  5. Cronometrarea evenimentului se realizează cu sistem de cronometrare cu chip. Fiecare concurent are obligația de a purta pe suprafața corpului numărul de concurs pe care va fi aplicat și chipul de cronometrare.
  6. Concurenții ajunși la sosire vor elibera zona cât se poate de repede și vor coborâ cu liftul pentru a lăsa loc concurenților următori.
  7. Cei care abandonează cursa au obligația să se deplaseze spre cel mai apropiat etaj cât mai aproape de perete, ca să lase loc suficient concurentului următor. După coborâre, concurentul va înștiința Organizatorii despre abandonarea concursului.
  8. Concursul va fi câștigat de concurentul care parcurge distanța dintre start și sosire în cel mai scurt timp.
  9. Premierea se va face după ce toți concurenții vor termina concursul, aproximativ la ora 13:30.
  10. Vor fi premiați primii 3 clasați în categoriile de vârstă 18-35 ani și peste 35 ani, respectiv masculin și feminin.

 

Dispoziții finale

  1. În timpul concursului Organizatorii și persoane împuternicite de acestea vor realiza fotografii și vor filma concurenții. Aceste imagini vor fi utilizate pentru promovarea evenimentului, a imaginii Organizatorilor, precum și a sponsorilor.
  2. Depășirea este permisă: concurenţii mai lenți trebuie să facă loc concurenţilor mai rapizi.
  3. Toţi participanţii trebuie să acorde atenţie sporită celorlalţi participanţi şi să concureze cu fair play.
  4. Penalizări:

Este imposibilă şi nedorită enumerarea tuturor motivelor de penalizare.

Următoarele abateri atrag după sine excluderea imediată din concurs:

– conduită care pune în pericol ceilalţi participanţi în mod intenţionat

– apelarea la ajutor extern (de exemplu, folosirea liftului între etaje)

– scoaterea numărului concurentului sau schimbarea acestora între concurenţi

Nume
Categorie de vârstă
Sex
Echipă
demian marian rares
18-35
Masculin
individual
Róbert Puskás
35+
Masculin
ENERGY CARDIO CLUB
Szodoray-Parádi Ákos
35+
Masculin
ProRunners
Egri Laszlo
35+
Masculin
DSS
Pascale marius
18-35
Masculin
Robi
Görbe Róbert
35+
Masculin
fara echipa
Oiegas Corina
35+
Feminin
Individual
Szabó Szabolcs
18-35
Masculin
Singur
Wilhelm Knoblich
18-35
Masculin
ProRacers
Vasil Gabriella
18-35
Feminin
Energy Kardio Club
Juhász Gergő
18-35
Masculin
Singur
Kőrösi Gergő
18-35
Masculin
Singur
Biber Cynthia Astrid
18-35
Feminin
Energy Kardio Club
Hodas Erzsebet Katalin
35+
Feminin
ProRunnes
Tukacs Arthur
35+
Masculin
Baia Mare în Mişcare
Kiss pamela
35+
Feminin
Robi fitness
Bogdan Ionuț Andrei
18-35
Masculin
Singur
Veibel Gunther
18-35
Masculin
🙂
Miga Cosmin
18-35
Masculin
NoName
Varga Iosif Alexandru
35+
Masculin
Singur
Miculaiciuc Maria
18-35
Feminin
Energy Kardio Club
Orosz Mónika Andrea
35+
Feminin
Energy Kardio Club
Erdei Boglarka
18-35
Feminin
Energy Kardio Club
muntean marius
35+
Masculin
1
Frantia Maria
18-35
Feminin
Fete
Fulop Zsolt
18-35
Masculin
Nu am echipa
Poo Ion
35+
Masculin

Rezultatele - CATEGORI

Locul Nr concurs Nume Club Timp
Masculin 18-34
1 42 Kurtinecz Brandon 01:13.55
2 27 Demian Marian Rares 01:18.86
3 34 Suta Cristian 01:21.11
4 38 Zernyi Valentin 01:25.36
5 16 Kőrösi Gergő 01:32.25
6 17 Juhász Gergő 01:32.36
7 10 Veibel Gunther 01:35.14
8 11 Bogdan Ionuț Andrei 01:41.61
9 43 Farcas Ioan Adrian 01:41.66
10 44 Crisan Paul 01:42.97
11 33 Szabo Istvan Elemer 01:44.87
12 19 Wilhelm Knoblich ProRacers 01:46.58
13 31 Turganu Alexandru 01:46.62
14 23 Pascale Marius Robi 01:48.61
15 2 Fulop Zsolt 01:52.17
16 30 Bodo Adam Ervin 02:18.58
17 20 Szabó Szabolcs 02:30.38
Feminin 18-34
1 5 Erdei Boglarka Energy Kardio Club 02:02.72
2 7 Miculaiciuc Maria Energy Kardio Club 02:10.44
3 18 Vasil Gabriella Energy Kardio Club 02:10.52
4 37 Hodas Elena Veronica 02:19.41
Masculin 35+
1 36 Bota Doru 01:25.19
2 24 Egri Laszlo DSS 01:26.08
3 25 Szodoray-Parádi Ákos ProRunners 01:30.55
4 26 Róbert Puskás Energy Kardio Club 01:43.05
5 41 Buti Lehel 01:46.75
6 28 Kurtineca Levente Pro Runners 01:50.94
7 22 Görbe Róbert 01:58.91
8 8 Varga Iosif Alexandru 02:07.92
9 35 Salagean Lucian 02:09.50
10 29 Burian Gavril 02:12.89
11 40 Berendi Tiberiu 02:23.20
12 32 Marton Nicolae 02:27.17
Feminin 35+
1 39 Oana Rusu 01:32.01
2 14 Hodas Erzsebet Katalin ProRunnes 01:43.48
3 12 Kiss Pamela Robi fitness 01:44.75
4 6 Orosz Mónika Andrea Energy Kardio Club 02:28.08
21 Oiegas Corina

Rezultatele - OPEN

General Masculin
1 42 Kurtinecz Brandon 01:13.55
2 27 Demian Marian Rares 01:18.86
3 34 Suta Cristian 01:21.11
4 36 Bota Doru 01:25.19
5 38 Zernyi Valentin 01:25.36
6 24 Egri Laszlo DSS 01:26.08
7 25 Szodoray-Parádi Ákos ProRunners 01:30.55
8 16 Kőrösi Gergő 01:32.25
9 17 Juhász Gergő 01:32.36
10 10 Veibel Gunther 01:35.14
11 11 Bogdan Ionuț Andrei 01:41.61
12 43 Farcas Ioan Adrian 01:41.66
13 44 Crisan Paul 01:42.97
14 26 Róbert Puskás Energy Kardio Club 01:43.05
15 33 Szabo Istvan Elemer 01:44.87
16 19 Wilhelm Knoblich ProRacers 01:46.58
17 31 Turganu Alexandru 01:46.62
18 41 Buti Lehel 01:46.75
19 23 Pascale Marius Robi 01:48.61
20 28 Kurtineca Levente Pro Runners 01:50.94
21 2 Fulop Zsolt 01:52.17
22 22 Görbe Róbert 01:58.91
23 8 Varga Iosif Alexandru 02:07.92
24 35 Salagean Lucian 02:09.50
25 29 Burian Gavril 02:12.89
26 30 Bodo Adam Ervin 02:18.58
27 40 Berendi Tiberiu 02:23.20
28 32 Marton Nicolae 02:27.17
29 20 Szabó Szabolcs 02:30.38
General Feminin
1 39 Oana Rusu 01:32.01
2 14 Hodas Erzsebet Katalin ProRunnes 01:43.48
3 12 Kiss Pamela Robi fitness 01:44.75
4 5 Erdei Boglarka Energy Kardio Club 02:02.72
5 7 Miculaiciuc Maria Energy Kardio Club 02:10.44
6 18 Vasil Gabriella Energy Kardio Club 02:10.52
7 37 Hodas Elena Veronica 02:19.41
8 6 Orosz Mónika Andrea Energy Kardio Club 02:28.08